24 Aralık 2015 Perşembe

Güz Okuma Şenliği 2015 | Son okuma raporu


Herkese merhaba!

Bir güz okuma şenliğinin daha sonuna gelirken, okuma hızımın ne kadar düşük olduğunu bir kez daha görmüş oldum. Bir yandan tez okumalarını sürdürürken, kitap okumaya isteğim azalıyor maalesef. Bir de üst üste iç karartıcı kitaplar okuyunca sanırım reading slump'a girdim, dolayısıyla bir an  önce silkinip çıkmam lazım bu duygu halinden. Şenlik o nedenle pek verimli geçmedi ama en azından kitaplıktan kitap eritmiş oldum az da olsa. :) Aynı anda 3-4 kitap bir arada okuduğum için de hızım biraz düşüyor tabii ve şenlik sona erdiğinde elimde hala okuduğum ancak henüz bitiremediğim 2-3 kitap oluyor muhakkak. Onlar da bir nev'i arafta kalıyorlar, ne güz şenliğine ne de kış şenliğine ekleyebiliyorum çünkü. :D

Gelelim Pinuccia'nın Güz Okuma Şenliği'nde toplamda neler okuduğuma:

1. Kategori (10 puan): Şenliğimizin destekçisi İthaki Yayınları'ndan çıkan bir kitap.
Frankenstein / Mary Shelley / İthaki Yayınları / 227 sayfa (Kitap Ağacı kasım ayı kitabı)

6. Kategori (10 puan): Yasaklanmış bir kitap.
Kör Baykuş / Sadık Hidayet / YKY / 95 sayfa

20. Kategori (Her bir kitap 10 puan, tüm kitaplar okunursa ekstradan 20 puan, toplamda 60 puan): Şimdiye kadar hiç kitabını okumadığınız dört yazardan birer kitap. Yazarların ikisi Türk, ikisi yabancı, ikisi kadın, ikisi erkek olmalı.
(YABANCI ERKEK) Turgenyev / Babalar ve Oğullar / İş Bankası Yayınları / 252 sayfa (Kitap Ağacı Klasikler Kulübü’nün ilk kitabı olarak okunacak. Tarih: 3 Ekim)
(TÜRK ERKEK) Oyun İçinde Oyun / Cenk Çalışır / Esen Kitap / 336 sayfa

21. Kategori (Her bir kitap 5 puan, tüm kitaplar okunursa ekstradan 40 puan, toplamda 80 puan): 150 sayfadan kısa sekiz kitap.
Yeraltından Notlar / Dostoyevski / İş Bankası Yayınları / 139 sayfa
Klişeler Kitabı / Levent Tülek / Sel Yayıncılık / 135 sayfa
Mahalle Kahvesi / Sait Faik Abasıyanık / İş Bankası Yayınları / 144 sayfa

Toplam sayfa sayısı: 1328 sayfa
Kitaplardan alınan toplam puan: 55
Toplam puan: 68

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder